„Mohu potvrdit, že provádíme úkony trestního řízení v souvislosti s extremismem po celé České republice. Případ dozoruje Městské státní zastupitelství v Praze,“ řekl Novinkám mluvčí útvaru Pavel Hanták.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Podle něj našli policisté v Brně-Králově Poli podezřelý předmět, který pak pyrotechnik označil za vysoce rizikový. „Kvůli tomu tam policisté z krajského ředitelství přijali přísná bezpečnostní opatření,“ dodal Hanták s tím, že další informace bude moci zveřejnit během několik dnů.

Policisté střeží oblast, kde bylo nalezen nástražný výbušný systém.

Policisté střeží oblast, kde byl v Brně nalezen nástražný výbušný systém.

FOTO: Petr Kozelka, Právo

„Je to docela velký průšvih. Týká se to celkově extremismu, nelze říci, zda pravicového či levicového. Je tam po celé republice zatýkání, odhadem jde o okolo desíti lidí,“ řekl v úterý Právu důvěryhodný zdroj obeznámený s průběhem policejní akce.

Pražské městské státní zastupitelství zatím na případ uvalilo informační embargo.

Policisté střeží oblast, kde bylo nalezen nástražný výbušný systém.

FOTO: Petr Kozelka, Právo

Výbušninu našla policie v ulici Srbská v přízemním bytě pětipatrového panelového domu. Okolí uzavřela, na místě je pyrotechnik a hasiči. Reportér Práva, který je v ulici, hlásil, že lidé netuší, co se děje. Asi padesát metrů od vchodu do domu je restaurace, kde hosté v klidu obědvají na zahrádce a zátah sledují.