Bedřich Spurný se k ženě do bytu v obci Rusín na Bruntálsku nastěhoval zhruba před osmi lety, tedy krátce poté, co se vrátil z výkonu trestu. O tom, že pobýval dlouhou dobu v kriminále, přitom žena s velkou pravděpodobností nic netušila.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Několik měsíců bylo jejich soužití bez problémů, pak ovšem začal ženu ponižovat, vulgárně urážet a v opilosti i napadat. Žena veškerá příkoří několik let snášela, nakonec se ale rozhodla vztah ukončit.

„Přiměla ho k tomu, aby se vystěhoval z bytu, což nesl nelibě a nedokázal se s tím smířit,“ řekl státní zástupce Vít Legerský. V kritický den 18. září se Spurný opil a začal se domáhat vstupu do bytu.

„Dopadlo to tak, že rozkopal vstupní dveře bytu, družku vulgárně urážel a nakonec se chopil kuchyňského nože a bodl ji do levé strany krku,“ řekl žalobce.

Žena má dodnes zdravotní problémy

Žena přežila jen díky pohotové reakci sousedů, kteří jí přispěchali na pomoc, a následné rychlé lékařské pomoci. Pobodaná dodnes trpí velkými zdravotními problémy, pohybuje se jen za pomoci berlí a je v péči psychiatrů.

Kromě pokusu o vraždu je Spurný obžalován také z výtržnictví a nebezpečného vyhrožování, protože krátce po útoku na svou družku na chodbě domu vyhrožoval zabitím i dvěma sousedům, protože se domníval, že mají podíl na ukončení jeho vztahu s družkou.

Hlavní líčení bude pokračovat výslechy svědků a soudních znalců.