„Už při první schůzce jsem jí půjčil deset tisíc korun. Říkala, že koupila nějakou nemovitost a už jí nezbyly peníze na opravy. Při dalším setkání mi nabídla, že se ke mně nastěhuje a budeme spolu žít. Chtěla, abych na ni přepsal polovinu domu, což jsem odmítl. Snažila se to udělat na katastru za mými zády,“ popisoval Velíšek u soudu první kontakt s obžalovanou.

Ta podle státního zástupce vymyslela další fígl, jak se na úkor důvěřivého důchodce obohatit. „Předkládala mu k podpisu různé písemnosti obsahující například seznam věcí, které má koupit, přičemž poškozený nevědomky podepsal i dvě směnky, každou ve výši 400 tisíc korun,“ uvedl žalobce Libor Řeřicha. Obě směnky mu žena podstrčila schválně už s úmyslem, že je použije jako pravé, uvedl žalobce.

Místo lásky soud

Že zřejmě naletěl podvodnici, Velíšek zjistil o rok později, když dostal od soudu platební rozkaz ohledně první směnky. „To jsem se poprvé dozvěděl o nějakých směnkách. U soudu jsem zjistil, že peníze po mně chce nějaká Stanislava Šůsová. Tak jsem po ní pátral a nakonec jsem zjistil, že je to stejná žena jako Kateřina,“ vypovídal dále Velíšek, který je bezdětný starý mládenec.

Žena mu prý drze řekla, že je ochotná přistoupit na splátkový kalendář. Potom už senior vše oznámil policii.

„Je to nesmysl, všechno si pan Velíšek vymyslel. Nevím, co ho k tomu vedlo,“ reagovala před soudem Šůsová. Tvrdila, že to byl Velíšek, který si od ní půjčil 800 tisíc na rekonstrukci domku. „Předala jsem mu peníze v hotovosti a nechala si podepsat dvě směnky,“ prohlásila obžalovaná.

Tak velkou hotovost prý měla jednak z výhry ve sportce a zbytek byla půjčka od rodičů. Na to, že z údajné půjčky Velíškovi neměla žádný profit, nedokázala soudci odpovědět. Jen krčila rameny.