"Obžalovaného usvědčila především výpověď postižené dívky, která podrobně popsala, jak ji otec zneužíval. Dívka vypovídala po celou dobu stejně a její výpověď je nepochybně pravdivá. Navíc se to stalo na osobě svěřené obžalovanému do výchovy, a tedy na něm závislé. Dívka podle znalců od doby zneužívání trpí doživotní duševní poruchou," řekl předseda senátu Miloš Žďárský.

Výpověď dívky soudci pořídili v nepřítomnosti obžalovaného a v jednací síni ji přečetl soudce Žďárský. "Otec mě hladil po bříšku, pak mi sahal i do rozkroku. Ukazoval mi svůj penis a chtěl, abych mu ho hladila, ale nikdy jsem to neudělala. Pak mě lízal v rozkroku a říkal, že by se mnou chtěl mít dítě. Také přede mnou onanoval až do vyvrcholení," popisovala dívka praktiky, které na ní otec zkoušel od jejích 11 let.

Znalci: není pedofil

Hladil nad výpovědí dcery kroutil hlavou a popíral, že by se něco takového u nich doma dělo. "Ne, to není pravda, nic takového jsem neudělal, to si musela vymyslet," tvrdil.

Své slovo měli i soudní znalci z oboru psychiatrie a psychologie, kteří Hladila podrobně zkoumali. "Pedofilní úchylkou netrpí, ale má rezervy v intelektuální sféře. Není zaměřený na nedospělé jedince, má blízko k výrazům na okraji společnosti a zvykl si na direktivní jednání v rodině," řekl znalec František Skřivánek.

Znásilnění mu soud neprokázal

Hladil byl původně obžalován i ze znásilnění své dcery, to mu ale soudci neprokázali. Proto ho potrestali jen za pohlavní zneužívání. Obžalovaný se proti verdiktu na místě odvolal, státní zástupkyně si ponechala lhůtu na rozmyšlenou.