Američtí vojáci vyjeli z Liberce v pondělí v osm hodin ráno, původně měli dorazit po Pražském okruhu do Ruzyně v 11.00. Nehody je ale donutily změnit trasu přes Jižní spojku, ulici Radlickou a Rozvadovskou spojku zpět na okruh. Do kasáren se tak dostali až kolem 12.30.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Na nehody, které s konvojem nijak nesouvisely, byli všichni zainteresovaní připraveni rychle zareagovat. „Vždycky něco nastane. Díky softwaru můžeme sledovat situaci on-line, mohli jsme zabránit tomu, aby se jednotlivé díly kolony přiblížily k dopravní nehodě a způsobily nějakou větší dopravní újmu," uvedl ministr obrany Martin Stropnický po jednání vlády.

Zavíraly se tunely

Nejvážnější nehoda se stala na 18. kilometru ve směru na Ruzyni, kde se střetly tři kamióny. „Jeden z řidičů byl v nákladním autě zaklíněný a musel být vyproštěn,“ řekl Novinkám mluvčí policie Tomáš Hulan. [celá zpráva]

Okruh byl kvůli nehodě asi na půl hodiny uzavřen. Poté byl zprovozněn jeden jízdní pruh.

Ve stejném směru o dva kilometry dřív se střetly dva kamióny, nikdo se nezranil. V protisměru na 19. kilometru řešili policisté ještě nehodu dvou osobních aut a jednoho nákladního.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Americký vojenský konvoj přijel do kasáren v Praze-Ruzyni. Zdroj: Novinky

Kolony se tvořily nejen kvůli těmto nehodám, ale i nárazovému uzavírání Lochkovského a Cholupického tunelu. Jak vysvětlil mluvčí policie, bylo to nutné z důvodu blokového odbavování aut v tunelech.

„V tunelech nesmí stát kolony, proto jakmile uvidí obsluha kamer, že dochází k jejich tvorbě, tunely uzavře. Opět se otevřou, až auta odjedou jak z tunelu, tak za výjezdem z nich,“ konstatoval Hulan.