Sucharda měl na městské kartě nalepený i PIN, což bylo v rozporu s pravidly jejího užívání. Proto ostravští radní v úterý rozhodli, že škodu chtějí zaplatit po bývalém náměstkovi. Médiím to ve středu sdělil ostravský primátor Tomáš Macura (ANO).

„Šlo o to, že pan bývalý náměstek nešťastným způsobem umožnil zneužití platební karty tím, že si u ní nechal PIN, čímž porušil dohodu o používání této platební karty, kterou každý z náměstků musel podepsat. Kdyby u karty nebyl PIN, tak by z ní dvakrát 50 tisíc korun zřejmě nebylo vůbec odcizeno,“ uvedl primátor.

„Doufáme, že se k věci pan Sucharda postaví čelem a vzniklou škodu městu uhradí. Zatím však na naši výzvu nereagoval,“ dodal Macura.

Novinářům Tomáš Sucharda následně sdělil, že celá záležitost je pro něj obrovským ponaučením. „Byla to souhra okolností tehdy. Den předtím jsem něco vyřizoval v bance. Kromě zneužití služební karty došlo i k odcizení prostředků z mého osobního účtu. Měl jsem v autě totiž i dokumenty k mému osobnímu účtu,“ líčil celou událost exnáměstek.

Dodal, že policie už pachatele zadržela. „Státní zástupce je již obvinil. Vzniklou škodu jsem nárokoval v trestní věci,“ upřesnil Sucharda s tím, že město postupuje standardním způsobem.