Obžalovanému Kaifášovi hrozil trest od pěti do dvanácti let, státní zástupce ve své závěrečné řeči žádal vynesení trestu na samotné dolní hranici nebo v jeho první čtvrtině. V případě Agoratsiose žádá žalobce jen podmínku, ovšem po vynesení rozsudku ještě zváží, zda není na místě trestní stíhání tohoto obžalovaného pro trestný čin křivého svědectví, protože ve své výpovědi nepřímo obvinil vyšetřujícího kriminalistu z nátlaku.

Rozsudek by měl padnou příští týden v úterý.

Hlavní líčení potvrdilo v plném rozsahu výsledky policejního vyšetřování, podle kterého nešlo o brutální útok, jak zpočátku spekulovala média, ale pouze o jednu facku a jednu ránu pěstí, po které zpěvák upadl hlavou na zem a udeřil se tak nešťastně, že utrpěl vážné poranění mozku.

Video

Státní zástupce popisuje okolnosti útoku. Zdroj: Právo

Michal Hrůza, který se vyskytl v nepravý čas na nepravém místě, se snažil přivolat hlídku policie, protože se dva opilí mladíci na ulici prali a obtěžovali další kolemjdoucí. To mladíky natolik rozzlobilo, že Agoratsios udeřil Michala Hrůzu do obličeje otevřenou dlaní. Zpěvák po úderu zůstal stát a pouze poodstoupil. Pak opět pohrozil přivoláním policie, načež druhý mladík, Patrik Kaifáš, k němu přistoupil, jednou rukou ho přidržel za oděv a druhou rukou sevřenou v pěst ho udeřil do obličeje.

„V důsledku toho poškozený upadl zády na chodník a byla mu způsobena těžká zranění,“ řekl státní zástupce David Bartoš. Útočníci z místa činu utekli, náhodní svědci pak zavolali záchranku.

Video

Mluvčí Krajského soudu v Ostravě k případu Michala Hrůzy. Zdroj: Právo

Michal Hrůza po útoku utrpěl mimo jiné vážné poranění hlavy, kvůli úrazu byl v umělém spánku a podstoupil i náročnou operaci. Ze svých zranění se zotavuje dodnes. V posledních týdnech už začal znovu koncertovat.

Zpěvák ostravský proces nesleduje, státní zástupce ani nepožadoval jeho výslech. Stejně se zachovali i obhájci obžalovaných. Hrůzův výslech by byl zbytečný – podle svých slov si na incident vůbec nepamatuje.