Řidiče pronásledovala hlídka policistů dálničního oddělení kolem jedenácté hodiny večer. Cizinec, který ovšem dlouhodobě žije v České republice, překročil limit o 120 km/h.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„V okamžiku, kdy policisté zapnuli výstražné světelné a zvukové zařízení, a dali tak řidiči jasný signál k zastavení vozidla, řidič zbrzdil a zastavil. Přiznal, že ví, že jel rychle. Jak vysokou rychlostí jel, ale netušil,“ uvedla policejní mluvčí. Hlídce následně sdělil, že spěchal za svojí rodinou do Prahy.

Policisté uvedli, že s takto výjimečnou rychlostí se setkávají zcela ojediněle. Každoročně však zastaví několik řidičů jedoucích rychlostí okolo 200 km/h.

„Vždy se jedná o velké riziko, kterému se snažíme předcházet. Nejvyšší naměřená rychlost, kterou si za existenci dálničního oddělení pamatuji, byla zhruba 280 kilometrů v hodině, ale ani tento řidič nám neujel,“ sdělil vedoucí dálničního oddělení Milan Halberštát.