Nehoda se stala okolo 20:30. Řidič mercedesu jel podle svědků od náměstí Míru po tramvajových kolejích, tedy místem, kam je vjezd automobilům zakázán. Řidič vyjel na magistrálu, po které ale jela auta.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Vozidlo nabouralo projíždějící škodu octavii a škodu rapid. Automobil Škoda Rapid pak přelétl ostrůvek a naboural další mercedes, jehož řidič stál na světelné křižovatce,“ řekla Novinkám mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Podle svědků, kteří byli na místě krátce po nehodě, působil viník, jako by byl pod vlivem drog. „Řidiče jsme převezli do nemocnice. Policisté u něj budou muset provést jak orientační dechovou zkoušku, tak test na přítomnost drog,“ doplnila mluvčí.

Pokud se podle ní prokáže, že řidič byl ovlivněn nějakou návykovou látkou, hrozí mu například trestní stíhání pro ohrožení pod vlivem návykové látky, případně pro ublížení na zdraví, podle závažnosti zranění dalších účastníků nehody. Předběžná hmotná škoda činí 600 tisíc korun, dodala mluvčí.

Záchranáři ošetřili čtyři zraněné. Řidiče a spolujezdkyni z mercedesu, který nehodu způsobil, řidičku rapidu a řidiče octavie. Havárie komplikovala provoz v centru metropole, odkloněny byly i tramvaje.