"Příčinu smrti budeme znát až po soudní pitvě," řekl policejní ředitel okresu Plzeň-jih Jiří Tyc.

Po lékaři začali policisté pátrat poté, co nepřišel do práce. Od té doby jako by se po něm slehla zem. Kriminalisté si jeho zmizení nedokázali vysvětlit. Neměl nepřátele ani žádné spory. Policisté ale měli v rukou dopis od lékařova příbuzného, z jehož obsahu se dá vyvodit, že jeho autor přemýšlel o dobrovolném odchodu ze světa.

Právě sebevražda je hlavní vyšetřovací verzí. Policisté se domnívají, že lékař spolykal smrtící dávku prášků.

Policisté našli pouze odstavené auto

Kolegové z práce o něm mluvili jako o slušném a bezproblémovém člověku. "Byl to trochu zvláštní člověk. Pracoval na oddělení dva roky a za tu dobu nedokázal najít cestu, aby zapadl do kolektivu. Vztahy jsme ale měli standardní. Když se neobjevil v práci, bylo nám to divné. Nikdo z nás si to nedokázal vysvětlit," uvedl zdroj z nemocnice, který přál zůstat v anonymitě.

Policisté zjistili, že si lékař před několika týdny koupil ojetý vůz v autobazaru. Krátce na to jej našli odstavený a uzamčený na lesní cestě u Spáleného Poříčí.

Mrtvolu objevil nimrod asi půldruhého kilometru od auta. Tělo leželo v hustém borůvčí. Mrtvý muž neměl u sebe doklad totožnosti. Že jde o hledaného lékaře, policisté zjistili podle nalezeného diáře s telefonními čísly kolegů ze svitavské nemocnice.