Nehoda se stala ve chvíli, kdy se cyklista snažil dívky bruslící po silnici směrem do centra obce předjet. Podle mluvčí domažlické policie Dagmar Brožové porušili pravidla oba dva.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Dívky jedoucí na kolečkových bruslích měly jako chodkyně užít levý okraj vozovky, ale k jízdě užily pravý jízdní pruh. Přestože cyklista věděl, v jakém místě na vozovce se nezletilé chodkyně pohybují, špatně vyhodnotil dopravní situaci před sebou a chodkyně se rozhodl objet z pravé strany,“ sdělila Brožová.

Dopravní policisté se srážkou nadále zabývají. Případ se dostane k přestupkové komisi a půjde před správní orgán k projednání. Všem podezřelým hrozí pokuta do dvou tisíc korun. U nezletilých dětí ale policie případ odloží kvůli nízkému věku. Škoda vznikla pouze na jízdním kole, vyčíslena byla na pět set korun.