„Prověřujeme nález kosterních ostatků neznámé osoby v obci Honětice. Mrtvola je tam již delší dobu,“ řekl Novinkám mluvčí policie Petr Jaroš. Další podrobnosti odmítl sdělit.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Podle informací Novinek bylo tělo nalezeno v jímce na pozemku jednoho staršího domu. Okolí je uzavřeno policejními páskami a hlídka střežila pozemek celou noc. Ráno se na místo vrátili kroměřížští kriminalisté a přijeli také jejich krajští kolegové a technici. K domu rovněž dorazili hasiči, aby vyčerpali vodu z jímky. Policisté mezitím prohrabují kontejner s odpady na dvoře domu.

Policisté u domu, kde byla nalezena mrtvola.

Policisté u domu, kde byla nalezena mrtvola

FOTO: Pavel Jaňurek, Novinky

„V domě bydlela jedna paní, pak se tam nastěhovali mladí a nikdo dosud neví, co se stalo s tou paní,“ uvedl jeden z místních obyvatel.

Honětice jsou malá obec se 67 obyvateli. „Policii jsem podepsal mlčenlivost, všechny informace podává její mluvčí,“ řekl na místě starosta obce Milan Přikryl.

Policisté u domu, kde byla nalezena mrtvola.

Policisté hlídali okolí celou noc.

FOTO: Pavel Jaňurek, Novinky

Kdo nález osoby oznámil, není dosud jasné.