Jak již byla veřejnosti mnohokrát informována, do restaurace dorazila za devět minut po ohlášení první hlídka policistů, po které Kovář začal střílet. Hlídka se stáhla a přivolala posily.

Podle Respektu dorazila deset minut po nich plně vybavená pohotovostní jednotka, která s instruktorem nedaleko cvičila. Ten rozhodl, že jeho jednotka zasáhne. Než však tak stačila učinit, přijel policejní velitel z Uherského Hradiště a vydal rozkaz počkat na zásahovou jednotku.

Video

Střelba v Uherském Brodě

O patnáct minut později dorazil k Družbě operační důstojník ze Zlína, který jako vyšší šarže převzal velení. Vydrželo mu ale pouhých deset minut, než se objevil krajský ředitel Jaromír Tkadleček. Od té chvíle velel nad celou akcí on.

Čekali na zásahovku

Jak týdeník připomíná, nikdo si v tu chvíli nebyl jistý, zda zranění hosté jsou zranění nebo mrtví, jelikož hlídka, která v hospodě byla, je popsala jako různé sedící a ležící.

U Družby se tudíž během asi 40 minut vystřídalo pět velitelů včetně první hlídky, která byla na místě. Platil ovšem nadále rozkaz počkat na zásahovou jednotku, jež přijela za necelou hodinu z Brna.

Na lince měli policisté také manžela asistentky starosty, který je informoval o dění. Jestli ale věděl, že jsou hosté mrtví, není jasné.

Video

Expirované video

Muž, který přečkal střelbu na toaletě, popisuje události v restauraci

Policie na případ uvalila informační embargo s tím, že další informace poskytne až po vyšetřování pravděpodobně na konci března.

Střelec vnikl do restaurace Družba v úterý 24. února kolem 12.30 hod a zastřelil sedm mužů a jednu ženu. Pak zavolal do TV Prima, aby na svůj čin upozornil, a o několik desítek minut později se zastřelil. Terčem útoku se stala také účetní, která utrpěla těžké zranění.

Jediný, kdo střelbu přežil bez zranění, byl host restaurace, který se skoro na dvě hodiny ukryl na WC. Zachránilo se také osm lidí, kteří utekli zadním vchodem.

Policie v restauraci Družba našla revolver Alfa vzor 820 a samonabíjecí pistoli CZ 75B. Zbraně patřily útočníkovi, obě měl legálně. Zbrojní průkaz měl střelec platný do dubna 2015.

Sedm mužů, jedna žena a útočník - sebevrah. V restauraci zemřelo devět lidí
Šikanují mě, vyřídím si to po svém, volal střelec do TV Prima
Vypadalo to tam jako na jatkách, řekl svědek masakru v Brodě
Střelec z Brodu vyjednával o rukojmích, i když už byli mrtví
Osm lidí se zachránilo útěkem zadním vchodem
Muž začal na hlídku pálit zpoza baru, museli povolat posily
Hrdina z Uherského Brodu: Vzal židli a přetáhl střelce, pak rukojmí utekli
S uherskobrodským vrahem se v osudný den setkal ve dveřích jiné restaurace i starosta
Útočník v restauraci střílel revolverem a pistolí, obě zbraně měl legálně
Trvalo to všechno strašně dlouho, popsal muž, který slyšel vraždění osmi nevinných lidí