"Střela se odrazila od zbraně druhého 47letého muže a zasáhla ho do břicha. V kritickém stavu byl převezen do nemocnice, kde v noci na neděli i přes okamžitý lékařský zákrok zranění podlehl," uvedla dnes mluvčí zlínské policie Lucie Javoříková.

Mladší z mužů bude obviněn z trestného činu ublížení na zdraví, za což mu hrozí až pět let vězení. Podle policie totiž závažně porušil pravidla správného zacházení se zbraní. "Nesmí se pohybovat s nezajištěnou zbraní. Měl ji mít zabezpečenu pojistkou. K výstřelu by tak nedošlo," vysvětlila Javoříková.

Nadýchal alkohol

Navíc mu policie po neštěstí naměřila 0,28 promile alkoholu, výsledky krevní zkoušky zatím nejsou známé. "Přiznal, že si dal dvě tři piva, ale podle svých slov již po obědě," upřesnila Javoříková. Neštěstí se přitom stalo až v půl desáté večer.

Místní lidé jsou z nehody zdrcení, myslivecký hospodář byl mezi nimi oblíbený. "Ten kluk, co ho střelil, není místní. Byl to prý jeho kamarád někde z Kroměřížska. To je jeho štěstí. Kdyby tady bydlel, s lidmi už by nevydržel," řekl Právu jeden z usedlíků.