Policejní ochranná služba, která má na starosti střežení Sněmovny a dalších klíčových institucí, mohla díky tomu ve čtvrtek v dolní komoře odvolat mimořádná bezpečnostní opatření, která zavedla od počátku týdne.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Mohu potvrdit, že jsme zadrželi osobu, která je podezřelá z velkého množství výhrůžek bombami jak jednotlivým osobám, tak řadě institucí,“ potvrdil Právu mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Více informací nechtěl sdělit a pouze uvedl, že stíhané osobě hrozí až pětiletý trest.

Podle informací Práva jde o staršího muže z Moravy, který byl dopaden díky tomu, že své výhrůžky rozesílal elektronickou poštou. Na jeho odhalení se podíleli spolu s pražskými kriminalisty také jejich zlínští kolegové.

Jak už Právo informovalo v úterý, ochranná služba zavedla poprvé v novodobé historii Sněmovny opatření, kvůli nimž museli procházet přísnou osobní kontrolou všichni zaměstnanci a spolupracovníci poslanců, důkladnou prohlídkou, včetně vozidel – s výjimkou poslaneckých – parkujících v garážích.