Celkem si tak exředitel strážníků musí odsedět 20 měsíců.

Když začala policie Přikryla vyšetřovat kvůli odpouštění pokut, tehdejší šéf strážníků nelenil, prolustroval systém městské policie a poslal vyšetřovatelům 119 záznamů o tom, kdy jeho podřízení řešili přestupky v dopravě pouze domluvou. Tím chtěl ukázat, že  sám se ničeho zvláštního nedopustil.

Soudy ho za lustrování původně potrestaly podmínkou, Nejvyšší soud ale nařídil nové projednání s tím, že soudy jednání špatně kvalifikovaly. Mezitím Přikryl dostal pravomocně 18 měsíců za odpouštění pokut.

„Postupoval v rozporu s interními předpisy i se zákonem. Tváří se, že udělal správně, pokud nařídil své podřízené, aby provedla lustraci desítek případů, to vše v pracovní době a za peníze daňových poplatníků. V záznamech přitom byly i osobní údaje lidí, které městská policie řešila pro přestupky,“ konstatoval soudce Martin Vrbík.

Podle Přikryla jde o mstu

Přikryl se před soudem hájil tím, že jen plnil své povinnosti.

„Můj podřízený mě upozornil na to, že v informačním systému je spousta takových případů, za které jsem já stíhán. Měl jsem proto oznamovací povinnost upozornit na ně orgány činné v trestním řízení. Toto je jen konstrukt k tomu, aby mě odstíhali, překrucují se zde fakta. Od začátku vedu řádný život pracujícího člověka, vychovávám děti a trest spatřuji jako mstu,“ tvrdil Přikryl.

Proti rozsudku se na místě odvolal.