"Snažíme se s doktorem Karasem mimosoudně dohodnout na odškodnění za trauma rodičů i dítěte. Konkrétní sumu nechci říkat, dokud nebude dohodnuta, ale je to částka nad pět set tisíc a menší než milión," potvrdil včera Právu advokát Šimrových Ladislav Pavlů.

Podle jeho slov se nejedná o žádné závratné peníze vzhledem k tomu, že dítě bude mít doživotní následky. Žádat po Karasovi vyšší sumu by ale pokládal za nerealistické.

"Je to člověk, který nedisponuje žádným bohatstvím, je bez práce a platí alimenty na dvě děti. Je třeba, aby měl rozumnou možnost odškodnění zaplatit. Jeho postoj je zatím vstřícný," uvedl Pavlů.

Další statisíce bude vymáhat pojišťovna

Jak dále řekl, kromě těchto peněz za nemajetkovou újmu budou jeho klienti žádat ještě i náhradu za poškození dcerčina zdraví. Výši této sumy určí posudkem znalec, již dnes je ale jasné, že půjde řádově o stovky tisíc korun.

Tuto částku by měla Šimrovým zaplatit pojišťovna, u které má Karas zřízeno povinné ručení. Protože ale lékař dítě zranil, když řídil pod vlivem alkoholu, je prakticky jisté, že vyplacené peníze bude pojišťovna po Karasovi vymáhat.

Policie Karase obvinila z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až pět let vězení. Od soudu ale může odejít jen s podmíněným trestem.