Vše se stalo předloni 27. července na dálnici D 1. Bulhar Klisurov dojel v levém jízdním pruhu rychlostí kolem 130 kilometrů v hodině osobní auto, které řídila třicetiletá řidička, a pokračoval v jízdě v těsné blízkosti. Žena se obávala kolize, a tak se okamžitě zařadila do pravého jízdního pruhu.

KOMENTÁŘ DNE:

Přímá volba prezidenta - První kolo prezidentské volby nepřineslo rozhodnutí, naopak naznačilo možnost překvapivé změny na postu hlavy státu, píše v komentáři Václav Klaus ml. Čtěte zde >>

Obžalovaný pak jel v levém jízdním pruhu souběžně s ní a záměrně prudce najel bokem svojí škodovky vpravo na její hondu. Řidička na to zareagovala prudkým úhybným manévrem směrem k pravé krajnici. Když ji poté řidič předjel, tak se částečně zařadil před ni do pravého jízdního pruhu a záměrně před ní prudce přibrzdil.

Čtyři lidé prodělali psychický šok

Řidička chtěla zabránit kolizi, a proto razantně zabrzdila. Její auto však dostalo smyk, přejelo přes krajnici a narazilo do svodidel. Při nehodě utrpěla pohmožděniny krční páteře a psychický šok. Ten prodělali i další tři lidi ve vozidle, kteří zraněni nebyli. Řidič na nehodu nijak nereagoval, přidal plyn a z místa odjel po dálnici ve směru na Brno.

Christo Dimitrov Klisurov u Vrchního soudu v Olomouci.

Christo Dimitrov Klisurov

FOTO: Petr Marek, Právo

Klisurov se nikdy nedoznal. Tvrdil, že skutek, který je mu kladen za vinu, nespáchal. Poukazoval také na neadekvátně přísný trest. Ten prý vyfasoval jen proto, že je cizinec. VS však jeho argumenty neakceptoval.

„Vina obžalovaného byla jednoznačně prokázána, trest je zákonný a přiměřený. Každý normální člověk musí počítat s tím, že když provede tak riskantní manévr, mohou přijít závažné následky. To platí i o tomto případu, byť následky zde nebyly tak katastrofální, ale to jen shodou šťastných okolností,“ řekl Právu mluvčí VS Vladimír Lichnovský.

Muž si trest odpyká za pokus o těžké ublížení na zdraví. Jde o jeden z nejpřísnějších trestů za riskantní jízdu, které soudy v posledních letech uložily.