Případem se okresní kriminálka začala zabývat na začátku minulého roku a zjistila finanční nesrovnalosti sahající až do roku 2005. Postupně vyšlo podle policie najevo, že žena, která na radnici pracovala jako účetní, okrádala obecní pokladnu téměř deset let, tedy zhruba tři volební období.

„Je jí kladeno za vinu, že od roku 2005 do ledna 2014 měla jako účetní obce a školních zařízení obce zpronevěřit finanční hotovost 1 854 000 korun,“ uvedla Jiroušková.

Obviněná měla obecní peníze získávat například na základě fiktivně zpracovaných mzdových listů, které měla vydávat za pravé. Ponechat si měla také výtěžek z obecního plesu a část peněz z přeplatku za vodné.

Platila rodinné dluhy

„V několika případech měla povést neoprávněné převody z obecního či školního účtu na další své bankovní účty či účty jiných společností, kde měla její rodina závazky. Ke své trestné činnosti se obviněná policistům doznala a můžeme uvést, že všechny zpronevěřené peníze měla použít na úhradu rodinných dluhů,“ doplnila mluvčí.

Na to, že v pokladně chybí téměř dva milióny, se přišlo kontrolou účetnictví, kterou obec provedla. „V této době je obviněná žena v insolvenci a bez zaměstnání. Trestní stíhání je vedeno na svobodě a obviněné hrozí trest odnětí svobody od dvou do osmi let,“ dodala mluvčí policie.