Incident se odehrál před půlnocí v restauraci Koruna. „Když se dal útočník na útěk, Radek se ho pokusil zastavit. On se mu ale vysmekl. Ještě předtím ho dvakrát zasáhl plynovou pistolí z bezprostřední blízkosti do hlavy,“ řekl Novinkám otec napadeného mladíka.

„Když po něm vystřelil z plynovky, vypadla mu na zem ještě druhá zbraň, ostrá,“ uvedl jeden ze svědků incidentu, který si nepřál být jmenován.

Na místo už mířily policejní hlídky z nejbližšího okolí. „Začali křičet, ať si okamžitě lehneme na zem, což jsme udělali. Útočník toho ale využil a vchodem přes terasu utekl z hospody pryč. Pak nasedl do auta,“ uvedl svědek.

Podle informací z místa muži zákona několikrát vystřelili do vzduchu. Hlídka se samopalem následně střílela také po ujíždějícím autě. Pachateli se podařilo ujet a policisté po něm pátrají.

Oslavovali narozeniny

„Policisté znají totožnost podezřelého, je jím 34letý muž z Libereckého kraje. Není vyloučeno, že je ozbrojený. V současné době provádí policisté opatření, která by vedla k jeho vypátrání a zadržení,” uvedla kolem poledne mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Podle informací Novinek devatenáctiletý mladík při střelbě z plynové pistole utrpěl jen lehké zranění. Asi o dvě hodiny později ho ale někdo brutálně napadl. Není zatím jasné, jestli to souvisí se střelbou.

„Muž utrpěl těžký otřes mozku, poranění obličeje a je v polovědomí. Personál nemocnice navíc obtěžují jeho dva asi společníci, kteří si ho chtějí odvézt do domácího léčení. To ovšem není možné,” řekla Novinkám mluvčí nemocnice v Liberci Barbora Silná. Později vyšlo najevo, že jeden z mužů je otec mladíka.

„Vůbec nechápu, proč takoví lidé lezou do hospody. Oslavoval jsem původně své 52. narozeniny a nakonec jsem rád, že jsem nepřišel o kluka,“ uzavřel otec napadeného mladíka.