„Obžalovaný se doznal jak z nezaplacení útraty na benzínové pumpě, tak i k tomu, že se snažil policejním hlídkám ujet,“ konstatoval předseda senátu Miroslav Mlčák.

Manycha policisté pronásledovali 28. prosince 2013, když ujížděl od benzínové pumpy v Plzni Křimicích bez placení. Se Škodou Felicia bez registračních značek si to nejprve zamířil do centra města. Pak vozidlo otočil směrem na Vejprnice. To už měl v patách několik policejních hlídek. Městem se hnal stokilometrovou rychlostí, auta předjížděl přes tramvajový pás. Na výzvy k zastavení nereagoval.

FOTO: Ivan Blažek, Právo

Na okraji města dostal vlivem nepřiměřené rychlosti smyk, přejel do protisměru a čelně se srazil s protijedoucím Peugeotem 306. Odmrštěná felicie ještě narazila do policejního vozu. Manychova spolujezdkyně zemřela na místě, další tři lidé včetně jednoho policisty skončili v nemocnici.

Před soudem Manych uvedl, že nejdříve auto zastavit chtěl. Na naléhání spolujezdkyně, aby jel dál, si to prý ale rozmyslel. „Bála se, že mě zatknou, protože jsem byl trestaný,“ řekl obžalovaný muž. Svoji vinu nijak nezpochybňoval. „Lituji, co se stalo. Už to ale nevrátím zpět,“ dodal.