Aktuální obvinění potvrdil Právu sám Sitta, který ho stejně jako předchozí stíhání dává do souvislosti se svým svědectvím proti Rittigovi. Ten je v případě byznysu s jízdenkami dodávanými Neographem podezřelý z praní špinavých peněz. Detektivy na údajný systém vyvádění peněz z rozpočtu veřejného dopravce v metropoli upozornil právě Sitta.

„Naplňují se výhrůžky obhájců pana Rittiga, které přišly poté, co jsem si dovolil vypovídat,“ řekl k tomu Sitta.

Obvinění podle něj souvisí s údajným nálezem dětského porna v jeho notebooku, který zajistila policie v souvislosti s kauzou kolem Neographu. Sitta v této souvislosti upozornil, že protikorupční útvar policie měl počítač k dispozici už od roku 2011 a tamní detektivové v něm žádný nezákonný materiál za celou dobu nenašli.

Rittig o pornu věděl?

„Dávám si to do sbírky k lavině trestních oznámení nebo stíhání proti mé osobě. Čekám, že budu v krátké době vykraden a někdo z policie pak krátce nato v mém bytě dohledá drogy. Nevylučuji ani obchod s radioaktivním materiálem nebo terorismus,“ poznamenal Sitta.

Na internetu se přitom k celé věci vyjádřil i sám Rittig, když na sociální síti Twitter uveřejnil poznámku, že Generální inspekce bezpečnostních sborů by měla prověřit, proč až dosud protikorupční policie v Sittově počítači žádné dětské porno nenalezla.