Silnice na Vysočině jsou po nočním sněžení sjízdné s opatrností. Na chemicky udržovaných trasách I. třídy byl ráno rozbředlý sníh, na vedlejších silnicích leží vrstva ujetého sněhu posypaná drtí, řekl dispečer krajské správy a údržby. Sněžilo v celém kraji, připadlo několik centimetrů sněhu. Teploty se k ránu držely kolem nuly. Sníh bude padat i přes den. Na silnicích se místy mohou tvořit sněhové jazyky.

„Jezdilo se celou noc, nemáme žádnou uzavírku,” uvedl dispečer. Nejvíc práce s prohrnováním vozovek měli silničáři na Žďársku.

V Olomouckém kraji v noci napadlo až několik centimetrů sněhu, všechny silnice byly ale ráno se zvýšenou opatrností sjízdné. Na Prostějovsku se na vozovkách mohou místy tvořit sněhové jazyky. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Na ŠumperskuJesenicku silnice pokrývají zbytky rozbředlého sněhu a řidiči musejí počítat se sněhovými přeháňkami. Na méně důležitých cestách je ve vyšších polohách vrstva ujetého sněhu s posypem.

Na Prostějovsku jsou hlavní silniční tahy holé a mokré, ve vyšších polohách je ale na vozovkách slabá vrstva tajícího nebo ujetého sněhu s posypem. "Místy se tvoří sněhové jazyky a je nutná zvýšená opatrnost," uvedl dispečer správy silnic. Na Olomoucku a Přerovsku jsou silnice po chemickém posypu většinou holé a mokré.

Se zvýšenou opatrností by měli řidiči vyjíždět na jihomoravské silnice druhé a třetí třídy. Místy jsou na nich zbytky sněhu po pluhování, může se objevit i mrznoucí déšť a ledovka. Dálnice a silnice první třídy jsou sjízdné bez omezení, informovala Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje.

Na jižní Moravě v noci místy sněžilo, místy mrholilo. Teploty se pohybují od minus jednoho do dvou stupňů Celsia. Před ledovkou varuje Jednotný systém dopravních informací například v Moutnicích na Hodonínsku, před mrznoucím deštěm se musejí mít řidiči na pozoru i na dálnici D1.

Ilustrační foto

Krušné hory v mlze

FOTO: Rudolf Voleman, Právo

Silnice na severu Čech byly ráno se zvýšenou opatrností sjízdné. Především v Libereckém kraji leží na vozovkách zbytky sněhu a dále sněží. Vyplývá to z údajů silničářů. Teploty se pohybují od mínus tří do plus dvou stupňů Celsia.
K opatrnosti nabádají silničáři na Semilsku. Na silnicích prvních i nižších tříd je vrstva nového sněhu. Silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Sněhové přeháňky se objevují i na Jablonecku a Českolipsku. Většina silnic je po chemické ošetření sjízdná, místy leží zbytky rozbředlého sněhu.

V Ústeckém kraji místy prší a fouká silný nárazový vítr. Silnice jsou s opatrností sjízdné.

Ve vyšších polohách Královéhradeckého a Pardubického kraje v noci sněžilo, například v Orlických horách napadlo zhruba pět centimetrů sněhu. Na silnicích zůstává vrstva uježděného sněhu, na Svitavsku se tvoří sněhové jazyky. Všechny komunikace na východě Čech jsou s opatrností sjízdné, vyplývá z dnešních údajů silničářů.

Na většině území východních Čech bylo ráno zataženo, v nižších polohách padal déšť se sněhem, ve vyšších polohách sněžilo. Teploty se pohybují kolem bodu mrazu. Hlavní silniční tahy jsou mokré po chemickém ošetření, místy zůstávají zbytky rozbředlého sněhu.