Podle mluvčího středočeských hasičů Ladislava Křivana nehodu zřejmě způsobil 39letý řidič kamiónu převážejícího cement. Ten nedaleko exitu na obec Jirny nejspíš usnul a začal sjíždět do příkopu. Aby neskončil mimo silnici, strhl pravděpodobně volant na druhou stranu a tím se těžký kamión převrátil. "Všude se rozlétly pytle s pískem, dopadly až do protisměru," uvedl Křivan.

"Skoro okamžitě do tahače narazil polský řidič (31) s nákladním mercedesem. Během jedné minuty postupně do kamiónu ještě najel osobní vůz značky Mazda, Peugeot a BMW," upřesnila mluvčí středočeské policie Soňa Budská.

Řidič mazdy (43) nepřežil. Zemřel zřejmě ihned po nárazu, dříve než jeho vůz začal hořet.

Řidič prvního kamiónu byl i se svou 13letou dcerou, která s ním cestovala, těžce zraněn. Vážný je stav také dvou spolujezdců z mazdy a řidiče peugeotu. Ostatní byli lehce zraněni.

Dálnice bude uzavřená až do večera

Pět zraněných skončilo na ošetření ve Vinohradské nemocnici a Na Bulovce v Praze, dva odvezli záchranáři do Nymburka a jednoho do Kolína. Jak řekl mluvčí pražské záchranné služby Marek Uhlíř.

Dálnice je směrem na Prahu neprůjezdná v úseku od osmého do 18. kilometru. Podle informací Budské by se situace mohla vrátit do normálu až kolem 18. hodiny, protože cement z havarovaného kamiónu ztvrdl a musí být odstraněn zbíječkami.