Na dopadení lupičů stačily kriminalistům čtyři dny, poté je zadržela zásahová jednotka, protože existovalo podezření, že budou ozbrojeni. Pachatelé ale nestačili klást odpor.

„Prošetřování ukázalo, že hlavním aktérem loupeže je třicetiletý Čech. Ten nejprve oslovil svého kamaráda, kterému „nadnesl“ svou myšlenku spáchat loupežné přepadení. Tohoto kamaráda si ale nevybral náhodou. Jednalo se totiž o sedmadvacetiletého mladíka, který 'shodou okolností' pracoval u bezpečnostní agentury,“ uvedl mluvčí policie Tomáš Hulan.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Kriminalisté na místě přepadení. Zdroj: Novinky

Na peníze se ale 27letý muž těšil zbytečně. Šéf party ho vyšachoval, jakmile zjistil, co potřeboval. Přepadení pak zinscenoval s 31letým kumpánem. Peněz si ale ani tito dva lupiči příliš neužili a nyní již tráví svůj čas za mřížemi. Podařilo se zajistit i většinu lupu, a sice 700 tisíc korun.

Video

Přepadení bezpečnostní agentury. Zdroj: Policie ČR

„Oba muže (30, 31) po zadržení vyšetřovatel obvinil z trestného činu loupež ve spolupachatelství, za což jim hrozí až na dvanáct let vězení. Ušetřen obvinění nezůstal ani sedmadvacetiletý kamarád lupičů. Ten je podezřelý z pokusu o loupež,“ shrnul Hulan.