V okamžiku zatčení měl podle ní u sebe kuchyňský nůž, žádný odpor ale nekladl. „Zadržení proběhlo v klidu,“ poznamenala Fejfarová s tím, že Novák cestoval autobusem na lince ze Zásmuk do Prahy.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

FOTO: David Ryneš, Mapy.cz

Informací, že se uprchlý vězeň zdržuje na Kolínsku, měli podle ní policisté v uplynulých dnech více, žádné se ale až do včerejška nepotvrdily. „Do pátrací akce byly zapojeny desítky policistů,“ uvedla mluvčí.

Video

Novák přepadl na počátku roku také prodavače ve večerce. Zdroj: Policie ČR

Novák přitom zřejmě nepobýval nikde venku a měl k dispozici byt nebo dům. „Dá se tak usuzovat z jeho zevnějšku, byl čistý a slušně oblečený,“ poznamenala Fejfarová a doplnila, že úzkou vazbu na Kolínsko musel Novák mít.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Po uprchlém vězni v Praze pátraly v listopadu desítky ozbrojenců. Zdroj: Novinky

Co konkrétně během svého dvacetidenního pobytu na svobodě dělal, případně kdo mu pomáhal, bude nyní předmětem dalšího vyšetřování pražských detektivů. Ti také budou Nováka dál vyslýchat. Ještě večer eskorta převezla hledaného vězně do pražské pankrácké věznice.