Novák byl policií dopaden po telefonátu všímavých občanů na linku 158. Zatčení se obešlo bez zranění. Novák je nyní vyslýchán.

Nebezpečný Novák utekl z okna ve druhém patře nemocnice. Okamžitě ho začaly hledat desítky policistů. [celá zpráva]

Policie upozornila, že uprchlý vězeň je nebezpečný, protože se v minulosti podílel na brutálních loupežích. Jestliže si na útěku obstaral zbraň, nebude ji prý váhat použít. Lidé se proto neměli pokoušet ho sami zadržet.

Policistům pátrajícím po uprchlém vězni přicházely desítky tipů. Minulý týden například Nováka hledali za pomoci vrtulníku v Kutné Hoře. Dostali totiž oznámení, že by se mohl nacházet v jedné herně. Desítky policistů a strážníků prohledávaly kutnohorské bary, autobusové a vlakové nádraží a přilehlé ulice, nikoho ale nenašly.

V souvislosti s útěkem vězně skončili ve funkcích ředitel odboru vězeňské stráže Vězeňské služby Petr Vlk a ředitel pankrácké věznice Pavel Hadrava. [celá zpráva]

Vedle odvolání obou mužů bylo minulý týden zahájeno trestní stíhání dvou členů eskorty. Podle informací deníku Právo hrál jeden z dozorců místo hlídání hry, druhý odešel na záchod. [celá zpráva]