Minutu po jednadvacáté hodině byli hasiči přivoláni na silnici I/52 z Brna do Pohořelic, kde se v katastru Syrovic střetla tři vozidla. Sedm lidí v nich utrpělo zranění a postarali se o ně záchranáři. Vozovka byla podle mluvčí hasičů Pavly Pražákové v místě nehody silně zledovatělá.

„Hasiči osvětlili místo události a pomohli specializované firmě s odstraněním havarovaných automobilů,“ dodala mluvčí. V té době již měli hasiči na svém kontě i výjezd k nehodě čtyř aut u Žarošic na Hodonínsku, i tam sehrálo svou roli náledí.

Kuriózní nehoda se stala v Jedovnici na Blanensku. Dvě vozidla se střetla na benzínové pumpě. Hasiči likvidovali i uniklé provozní kapaliny.

Kuriózní nehoda se stala v Jedovnici na Blanensku. Dvě vozidla se střetla na benzínové pumpě. Hasiči likvidovali i uniklé provozní kapaliny.

FOTO: HZS Jihomoravského kraje

Do půlnoci hlásili hasiči operačnímu středisku nehody se zraněnými lidmi i u Suchohrdel na Znojemsku, u Svitávky na Blanensku a při nehodě u obce Kaly na Blanensku. I tam doplnili hasiči hlášení informací o zcela zledovatělé vozovce.

Převrácený kamión na D1

Pondělní ráno a s tím spojené oživení dopravy přineslo další nehody. Ve Velkých Němčicích na Brněnsku se v 6.20 při nehodě dvou aut zranili tři lidé. „Jednoho z řidičů museli hasiči z havarovaného vozidla vyprostit a poskytli mu předlékařskou pomoc,“ dodala mluvčí.

O minutu později se k hasičům dostalo hlášení o nehodě kamiónu na 175. kilometru dálnice D1. Řidič kamiónu vyjel mimo těleso dálnice a převrátil se. Zraněného jej odvezli záchranáři do nemocnice.

Při nehodě na 175. kilometru D1 se zranil řidič převráceného kamiónu.

Při nehodě na 175. kilometru D1 se zranil řidič převráceného kamiónu.

FOTO: HZS Jihomoravského kraje

Další nehody se zraněním se staly před devátou hodinou u Ivanovic na Hané na Vyškovsku a u Lipůvky na Blanensku. Celkem je tak bilance šestnáct zraněných.

Další problémy nadělaly popadané stromy na různých místech kraje. Padající stromy a ledem nakloněné větve komplikovaly i provoz na železnici. Problémy byly na trati z Brna do Havlíčkova Brodu i na trati z Brna do Jihlavy a Znojma do Okříšek.