Vedení věznice ani mluvčí Generálního ředitelství vězeňské služby nechtělo Janouškovo vyšetření komentovat.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„K žádným konkrétním vězněným osobám se vyjadřovat nemůžeme,“ řekla Právu mluvčí vězeňské služby Hana Löffelmannová.

Široký v pondělí telefon nezvedal, už dříve řekl, že si Janoušek s Právem komunikovat nepřeje. České televizi prozradil, že do Brna dodal lékařské zprávy nemocnice ve Vrchlabí a Ústřední vojenské nemocnice v Praze-Střešovicích, kde byl Janoušek operován po úrazu lebky.

„Materiály jsem dal k dispozici vězeňské nemocnici. Jeho stav je takový, že pobyt ve vězení neumožňuje,“ řekl Široký televizi.

Janoušek nastoupil do vězení v úterý 18. listopadu, volba padla na brněnské nápravné zařízení, které je vybaveno nejlepší vězeňskou nemocnicí. O odklad výkonu trestu žádal už předtím Městský soud v Praze, kde byl odsouzen, ten však pro posouzení žádosti není po nástupu vězně již kompetentní.

Nyní připravuje žádost o přerušení výkonu trestu, kterou by – pokud lékaři shledají jeho stav vážným – podalo vedení brněnské věznice k rozhodnutí místně příslušnému Krajskému soudu v Brně.