Rodiny obětí již byly podle Tkadlečka informovány. Muži byli pohřešováni už ode dne výbuchu. První série výbuchů otřásla skladem 16. října.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Ředitel Pyrotechnické služby ČR Michal Dlouhý v pátek uvedl, že v současnosti by velký problém znamenalo sněžení, do areálu se totiž nedostane zimní údržba. Na dotaz, proč po hlavní explozi během několika dnů následovaly další série výbuchů, řekl, že přesná příčina není známa. Po prvotní explozi byla munice rozmetána po okolí a poté náhodně vybuchovala například po pádech ze stromů či vlivem procházející zvěře.

Video

Záběry pyrotechniků při zásahu ve Vrběticích. Zdroj: Policie ČR

Na místě je v současnosti sedmičlenný tým pyrotechniků. V areálu se stále nachází 7000 tun munice, která bude odvezena firmami a armádou.

Tkadleček odhadl výši škod na desítky miliónů v samotném skladu, celkově se však podle něj bude jednat o stovky miliónů. Vyšetřovatelé stále nejsou v epicentru výbuchů, příčinu explozí tak podle něj bude možné určit až za několik měsíců.