Michálek přes svůj mladý věk není žádným nováčkem v soudní síni. Už jednou ho soud potrestal za vydírání, když nezvládl rozchod se svou předchozí partnerkou. Ani tentokrát slovo „ne“ nedokázal akceptovat.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Po rozchodu mě vždycky sledoval, psal, takže jsem ho vzala zpátkypoškozená

„Psychickým a fyzickým nátlakem se dožadoval pokračování vztahu. Několikrát svou expartnerku napadl, naposledy letos na začátku června. To opilý vnikl do jejího domu, mířil na ni maketou pistole, ohrožoval ji nožem a venku před domem ji napadl tak, že ji rdousil do bezvědomí, přestože věděl, že je těhotná a že rdoušení může mít fatální následek pro ženu i plod,“ prohlásila státní zástupkyně.

Obžalovaný před soudem tvrdil, že ženu stále miluje a že ji rozhodně nechtěl zabít. „Pravda je, že když jsme se pohádali, tak jsem ji chytil za krk a zacloumal s ní s tím, ať ze mě nedělá blbce. Spadla pak na zem, ale v bezvědomí nebyla. Ani jsem nevěděl jistě, že je těhotná,“ hájil se Michálek.

Rozsudek do konce roku 

Napadená žena si postěžovala, že se s mladíkem několikrát pokoušela rozejít, ale marně. Vztah prý brala více mateřsky. „Po rozchodu mě vždycky sledoval, psal, takže jsem ho vzala zpátky. Když jsem mu oznámila, že jsem těhotná, přijel za mnou domů a stalo se, co se stalo. Chytil mě a škrtil, nevěděla jsem o sobě, a když jsem se probrala, chytil mě do kravaty a táhl mne pryč, naštěstí jsem už mohla mluvit, takže jsem mu naslibovala všechno, co chtěl slyšet, potom mě pustil,“ vzpomínala žena.

Podle znalce měla žena po útoku zranění odpovídající nekoordinovanému pádu na zem a jasné známky po rdoušení na krku. „Rdoušení může vést ke smrti jedince, záleží na jeho délce a intenzitě. V tomto případě naštěstí došlo k přerušení dřív, než mohlo dojít k fatálnímu důsledku,“ vysvětlil znalec.

Senát v čele s Alešem Novotným by mohl vynést verdikt ještě do konce roku.