„Rekonstrukce proběhla. Zúčastnili se jí i znalci, kteří závěry doplní do svých posudků,” řekl dozorující státní zástupce František Stibor.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Už dříve řekl, že kromě psychologů a psychiatrů budou obviněného muže zkoumat i sexuologové. Ti zjišťují, zda obviněný netrpí duševní či sexuologickou poruchou. Stibor odhaduje, že by případ mohl být ukončen s návrhem na podání na obžalobu zřejmě příští rok v lednu.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Lidé si připomínají Elišku před školou v Klášterci nad Ohří. Zdroj: Právo

Devítiletá dívka zmizela cestou ze školy v úterý 9. září po poledni. Matka se na policii obrátila vpodvečer s tím, že holčička dosud nedorazila domů. Desítky policistů začaly okamžitě prohledávat okolí. Pátrání pokračovalo i během noci a následující den, připojili se i dobrovolníci.

Obviněný bude ještě vyslýchán 

Ve středu krátce po 15. hodině našli policisté v lese asi kilometr od školy tělo děvčete a zanedlouho potvrdili, že to je pohřešovaná dívka.

V pátek policie obvinila z vraždy a znásilnění 25letého muže, který vzápětí putoval do vazby. K činu se přiznal. Zda s kriminalisty spolupracuje i nyní, nechtěl Stibor s ohledem na vyšetřování říct. „Bude ještě vyslýchán,” doplnil.

Obviněnému hrozí až výjimečný trest. Poté, co byl muž převezen do vazby, pokusil se spáchat sebevraždu. Putoval proto na psychiatrické oddělení vězeňské nemocnice v Brně.