Státní zástupce se proti osvobozujícímu rozsudku na místě odvolal. Trvá na tom, že se policisté dopustili zločinu a měli by za to dostat aspoň podmínečný trest a zákaz činnosti u policie.

Prohlídka domu Radomíra Czudky v Hrádku u Třince proběhla loni v červnu. Muž byl podezřelý z nedovoleného ozbrojování a policisté mu zabavili střelnou zbraň a munici.

"Přitom neměli od soudce povolení k domovní prohlídce," tvrdil v obžalobě státní zástupce Alois Dlouhý. Majitel domu pak zjistil, že se mu ztratilo několik drobných historických předmětů. "Prostě mi je ukradli," tvrdil Czudek u soudu.

Policista Habrnál později předměty vrátil s tím, že byly zabaveny omylem a při převozu na policejní stanici se vysypaly a několik dní byly zapadlé v kufru služební ho auta.

Obhájci obou obžalovaných tvrdili, že celá obžaloba byla postavena téměř výhradně na výpovědi poškozeného muže, který byl v minulosti několikrát soudně trestán a v současné době čelí dalšímu obvinění z útoku na veřejného činitele a nedovoleného ozbrojování.

"Nemám rád policisty," řekl Czudek dokonce před soudem.

O jara mimo službu

Habrnál osvobozující rozsudek přivítal. "Jsem samozřejmě spokojen," řekl Právu. Czudek však tvrdí. "Soudce svým rozhodnutím v podstatě řekl, že policisté mají právo okrádat lidi, kteří už mají nějaký škraloup," komentoval verdikt Czudek.

Okresní policejní ředitel Václav Habrnál starší oba policisty letos na jaře kvůli probíhajícímu soudnímu jednání postavil mimo službu. Dnes se k rozsudku nemohl vyjádřit, protože je na dovolené. Podle okresní policejní mluvčí Jany Posové se ale oba policisté vrátí do práce až poté, co bude vyhlášen pravomocný rozsudek.

"Když už byli jednou zproštěni služby, bude se muset čekat na rozhodnutí odvolacího soudu," uvedla Posová.