Rozsudek není dosud pravomocný. Obžalovaná se proti němu odvolala, státní zástupkyně si ponechala lhůtu na podání odvolání.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Šetková letos 17. června popíjela celou noc se svým o dva roky starším partnerem a dalším známým alkohol. Po příchodu domů vyústila jejich hádka v napadení, při kterém žena muži zasadila nejméně 12 ran nožem do různých částí těla. Naštěstí si stačil zavolat záchranku a život mu poté zachránil rychlý zákrok lékařů v hradecké fakultní nemocnici.

Sedm let je moc, ale počkám na ni. Nebo mi ani nevadí, kdyby byla svatba ve vězenípoškozený a budoucí ženich

Nezaměstnaná, původně vyučená biochemička Šetková už dříve soudu řekla, že si je vědoma své závislosti na alkoholu a chce tento problém řešit a určitě by už vedla řádný život.

Chtěla do léčebny

„Nepatřím do kriminálu, ale do léčebny, protože jsem závislá na alkoholu,“ uvedla. Při svém závěrečném slovu před vynesením verdiktu usedavě plakala. „Každý den ve vazbě brečím a trápím se. Cítila jsem bezmoc. Stalo se to už víckrát, že na mne vystartoval, ale nečekala jsem to a zpanikařila jsem,“ snažila se vysvětlit soudu.

Podle státní zástupkyně Lenky Faltusové byl prokázán pokus o vraždu, ovšem s ohledem na okolnosti navrhovala trest pod zákonnou sazbou v délce sedm až osm let. Jinak obžalované hrozil trest až 18 let vězení.

Naopak obhajoba žádala překvalifikování činu na zabití ve stadiu pokusu ze zavrženíhodných pohnutek ze strany postiženého. Ten během své výpovědi totiž uvedl, že impulsem incidentu byla jeho žárlivost. A že to byl on, kdo začal obžalovanou škrtit. Navíc nejenže netrvá na žádném odškodnění, ale hodlá si partnerku vzít za manželku.

„Sedm let je moc, ale počkám na ni. Nebo mi ani nevadí, kdyby byla svatba ve vězení,“ svěřil se médiím po skončení řízení poškozený a zřejmě i budoucí ženich.