Útok se odehrál ve stanici metra Palmovka v sobotu odpoledne. Videozáznam ukazuje, jak skupinka dětí běží za starším mužem a chlapec ve žlutém tričku do něj zničehonic kopne takovou silou, že muž upadne na zem.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Incident viděl za kamerami operátor, který ihned uvědomil nejbližší hlídku. „Ta mladíka našla na nástupišti metra Palmovka. Nezletilý mladík se k tomu, že seniora napadl, přiznal. Strážníci poté chlapce předvedli na Policii ČR,“ uvedl mluvčí strážníků Jan Čihák.

Další strážníci mezitím poskytli seniorovi, který utrpěl krvácivé zranění v obličeji, první pomoc a přivolali záchrannou službu.

Policie si případ převzala a začala ho prošetřovat jako přestupek proti občanskému soužití, jelikož je ale útočník nezletilý, bude případ odložen.

„Mladík policistům uvedl, že si poškozeného spletl s jiným mužem, který jim nadával před obchodem kvůli tomu, že byli hluční,” řekl Novinkám mluvčí policie Jan Daněk s tím, že si pro něj přišla na služebnu matka.