"Pacienta jsme ošetřili na místě a následně transportovali do pražské vinohradské nemocnice na popáleninové centrum. Jeho stav byl vážný, utrpěl popáleniny druhého stupně v obličeji, na krku, trupu a rukou," upřesnila mluvčí zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Kristýna Fejfarová.

Na místo přijelo okamžitě několik hasičských jednotek, protože záchranáři původně obdrželi zprávu, že na staveništi hokejové haly vybuchl plyn.

Podle policie nastal elektrický zkrat v rozvodové skříni v době, kdy už s měničem nikdo nemanipuloval. Co ale bylo příčinou výbuchu, nikdo netušil.

Vyšetřuje i zaměstnavatel zraněného

Mluvčí společnosti Syner, která halu staví pro libereckou radnici, řekla, že zraněným není nikdo z jejích zaměstnanců. "Jednalo se o vyhrazené práce na rozvaděči nízkého napětí, na které naše firma najala odbornou firmu a naši zaměstnanci tam nemají přístup," sdělila mluvčí Martina Poršová.

Jednatel specializované firmy DD Elektromont Petr Dědek však nebyl schopen říci, co se na místě odehrálo. "Vše vyšetřujeme. Víme pouze, že na místě vybuchlo proudové trafo, ale víc nevím, nebyl jsem tam," podotkl Dědek a dodal, že nehody tohoto typu jsou výjimečné.

Na místě začalo vyšetřování policie, hasičů i energetiků, kteří se snažili vyšetřit příčinu neštěstí. Výše škody, kterou výbuch způsobil, není zatím známá.