Podle mluvčí ostravské policie Ilony Branžovské osobní auto značky Renault řízené 50letým mužem z Olomoucka se srazilo s nákladní avií na výpadovce na Opavu.

Stejně jako v případě ranní nehody ve východních Čechách přejel řidič do protisměru a proti mnohem masivnějšímu vozu neměl šanci. Sám byl na místě mrtvý, jeho 23letá spolujezdkyně také.

"Jeho o rok mladší manželka a šestadvacetiletý syn jsou s těžkými zraněními hospitalizováni v nemocnici v Ostravě-Porubě," dodala Branžovská. Okolnosti nehody vyšetřuje policie, podle níž muž nezvládl zatáčku.

Čtyři mrtví Poláci

Neméně tragická byla ranní nehoda u Lovčič na Královéhradecku, při které zahynuli všichni ze čtyřčlenné posádky osobního auta Opel Astra. Mezi mrtvými, kteří pocházejí z Polska, je 42letý řidič a jeho spolujezdci ve věku 33 a 11 let. Další 28letý pasažér zemřel později po převozu do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

"Z nehody nelze tentokrát vinit doposud trvající absenci dálnice z Poděbrad na Hradec Králové. Tentokrát to nejsou oběti takzvané silnice smrti, nýbrž absolutního selhání polského motoristy," řekl zpravodaji Práva na místě nehody Lubomír Šitina z hradeckého policejního dopravního inspektorátu.

Na vině patrně mikrospánek

Cizinec za volantem patrně upadl do mikrospánku. Jinak se totiž nedá vysvětlit fakt, že vyjel do protisměru a před srážkou s nákladním autem Iveco vůbec nebrzdil.

"Polák jel v koloně, náhle se vyřítil do protisměru a jel přímo na mne. S tím se už nedalo nic dělat. Okamžitě jsme se snažili s dalšími řidiči posádku z vraku vyprostit, ale podařilo se to jen u těch na zadních sedadlech, kteří ovšem nepřežili. Řidiče a spolujezdce na sedačce vedle něho museli vyprostit technikou až hasiči," popsal okamžiky kolem kolize řidič nákladního vozu Alois Kučera, který převážel chlazené maso a uzeniny.

"Technická závada byla jako příčina vyloučena. Hmotná škoda byla vyčíslená na obou vozech na 190 tisíc korun," podotkla mluvčí východočeské policie Lenka Klouzová.

Od začátku roku přišlo na našich silnicích o život 389 lidí, za uplynulý víkend policisté napočítali 16 mrtvých.