O případu, který se stal kolem nedělní půlnoci v ulici Na Příkopech, informovala Novinky mluvčí strážníků Irena Seifertová.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Po oznámení rvačky se na místo zaměřil i operátor městského kamerového systému, který hlídkám směřujícím na místo poskytl popis účastníků rvačky. Jedna z hlídek okamžitě poskytla zraněnému muži první pomoc,“ uvedla Seifertová.

Napadený stihl strážníkům před příjezdem záchranné služby říci, co se stalo. „Mlátili mě pěstmi do obličeje, poté jsem upadl na záda, udeřil jsem se do temene hlavy o dlažbu následkem pádu. Když jsem ležel na zemi, jeden z útočníků mi dupnul na hlavu,“ sdělil třiapadesátiletý muž.

Útočníci muže ležícího na zemi prohledali a okradli o tisíc korun, které měl u sebe. Nestačili však odejít daleko a byli zadrženi jinou hlídkou strážníků. Muži ve věku 22 a 30 let byli předáni Policii ČR.

„Případ prověřujeme pro podezření z trestného činu loupeže, za který hrozí útočníkům až deset let vězení,” doplnil mluvčí policie Tomáš Hulan.