Hrůzná událost se odehrála letos 11. ledna na prostranství před domem v Libině. Böhm se tam po předchozím požití alkoholických nápojů a tablety xanaxu (lék, který se užívá na utlumení úzkostných stavů) nejprve dostal do slovní a fyzické potyčky s poškozeným, která skončila tak, že z místa odešel.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Po krátké době se tam ale vrátil. Jeho „sok“ v té chvíli seděl na lavičce a v důsledku podnapilosti spal, a to s předkloněnou hlavou. „Obžalovaný se k němu přiblížil a po ujištění, že v okolí nejsou žádní svědci, se rozeběhl a vší silou ho kopl do hlavy,“ uvedl státní zástupce s tím, že nešťastník v důsledku toho utrpěl mimo jiné otevřenou zlomeninu krční páteře s přerušením míchy, přičemž na místě zemřel.

„Bezprostřední příčinou smrti byl masivní otok mozku,“ konstatoval dále žalobce.
Böhm u KS konflikt sice připustil, na druhé straně ale tvrdil, že neví, zda vraždil. „Všechno začalo tím, že jsem v parku popíjel s kamarádem. Měli jsme sedmičku rumu.

Kauza Víta Böhma (19) z Libiny na Šumpersku, který kopem do hlavy zavraždil třiadvacetiletého muže, začal ve čtvrtek rozplétat senát olomoucké pobočky Krajského soudu (KS) v Ostravě.

Kauzu Víta Böhma (19) z Libiny na Šumpersku, který kopem do hlavy zavraždil třiadvacetiletého muže, začal ve čtvrtek rozplétat senát olomoucké pobočky Krajského soudu (KS) v Ostravě.

FOTO: Petr Marek, Právo

Viděl jsem, že má u sebe nějaké prášky na uklidnění, a tak jsem si od něj jeden vzal. Chtěl jsem vyzkoušet, co to se mnou udělá. Ze zvědavosti. Poté jsme se přesunuli k obchoďáku, kde se k nám přidala kamarádka, a koupili si další láhev. To již jsem přestával vnímat, co dělám. V podstatě jsem o sobě nevěděl,“ vypověděl obžalovaný.

„Pamatuji si jen, že jsme byli ještě v jedné hospodě a že jsem se zapojil do nějaké potyčky. Proč a kdo se jí účastnil, nevím. Vím jen, že lidi na mě křičeli, já stál na chodníku a koukal do země a pak, že jsem byl v nemocnici. Probral jsem se až na policii, kde mi řekli, co se stalo,“ pokračoval obžalovaný.

Zavražděného, jak dále řekl, znal jen od vidění, kamarádi nebyli a neměli spolu ani žádné rozepře či problémy. „Lituji toho, co se stalo. Podrobnosti však neznám. Vím jen, že usmrtit jsem nikoho nechtěl. Nejsem agresivní člověk, rvačky nevyhledávám,“ dodal Böhm.