Podle informací Práva měl v nemocnici vyměnit vzorek své krve odebraný po pozitivní dechové zkoušce na alkohol za krev pacienta.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

"Obvinili jsme 44letého zaměstnance nemocnice pro trestný čin poškozování cizích práv," potvrdila Právu mluvčí domažlické policie Dagmar Brožová. Podle ní hrozí obviněnému v případě prokázání viny až dva roky vězení.

Lékař byl v úterý podle informací práva převezen do nemocnice, protože se předávkoval léky.

Muže policisté kontrolovali za volantem auta v únoru. V dechu mu naměřili půl promile alkoholu, což je hodnota, za kterou není řidič trestné odpovědný a řeší ho pouze přestupková komise.

Lékař ale trval na odběru krve. Ve správním řízení pak unikl trestu, neboť předložený vzorek byl na alkohol negativní. Později se rozběhlo vyšetřování pro podezření, že krev vyměnil. To se také potvrdilo. Lékař je v současné době v pracovní neschopnosti.