„V každé společnosti, a dokonce v každém městě je několik obecních bláznů a já pokládám ten dopis za dopis jednoho z obecních bláznů. Ve jménu Islámského státu protestuje proti vydávání zbraní Kurdům,“ prohlásil Zeman.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„"Je psán takovým stylem, že ač nejsem psychiatr, troufal bych si tvrdit, že ten prášek bude buď mouka, nebo cukr, nebo v nejhorším případě prášek na praní,“ dodal prezident na středeční tiskové konferenci při návštěvě Zlínského kraje.

Dopis na Hradě zajistili hasiči a poslali jej na expertizu. „Po pachateli pátráme,“ řekla Novinkám policejní mluvčí Jana Macalíková.

Kurdové v Iráku a Sýrii čelí ofenzivě ozbrojenců z Islámského státu. Česká vláda na konci srpna rozhodla, že Kurdům daruje munici v hodnotě 41 miliónů korun, konkrétně deset miliónů nábojů pro útočné pušky Kalašnikov, osm miliónů nábojů do kulometů, 5000 nábojů pro pancéřové pěsti a stejné množství ručních granátů. Celkem je to 500 tun materiálu ze starších zásob, u kterých se nepředpokládalo další využití.