Podnět k vyšetřování podal majitel brněnského Bobycentra Daniel Šorm. Oba brněnské radní viní ze snah přimět ho k miliónovému úplatku. Tlustý se zase měl podle Šorma dopustit porušení zákona v souvislosti s Tlustého aktivitami vztahujícími se k prvoligovému fotbalovému klubu 1. FC Brno a přestavbě stadiónu v areálu Bobycentra. Vyšetřováním případu byl pověřen policejní inspektor Stanislav Veselý. Bližší informace o kauze nepodal.

"Je na dovolené," řekla ve středu Právu policistka obvodního oddělení Brno-Královo Pole. Veselého nadřízený Radoslav Kratochvíl naopak Právu potvrdil, že v Králově Poli kauzu převzali. "Vyšetřujeme tento případ. Jsme na začátku. Víc nelze sdělit," odpověděl ve středu Kratochvíl na dotazy Práva.

Tlustý považuje oznámení za provokaci

Tlustý a oba brněnští radní Právu sdělili, že je policie dosud nevyslýchala. Odmítají, že by porušili zákony a vymáhali úplatek na Šormovi. "Nevím, jak by se mě to mohlo týkat. Žádné aktivity směrem ke klubu 1. FC Brno nemám. Byla nabídka, abych se stal členem v některém orgánu klubu. Nepřistoupil jsem na ni. Trestní oznámení považuji za provokaci," odpověděl na dotazy Práva Tlustý.

Náměstek primátora Svoboda uvedl, že text trestního oznámení zná, protože ho Šorm rozeslal médiím. "Obviňování z úplatkářství odmítám. Podám na pana Šorma trestní oznámení pro pomluvu a žalobu na ochranu osobnosti," zdůraznil Právu Svoboda. Stejnou žalobu a trestní oznámení zamýšlí podat i starosta Kopečný. Také on přiznal, že zná text Šormova podnětu. Označil ho za blábol, který nemá logiku. "Jsem vyšetřováním šokován. Budu se bránit právní cestou," řekl Kopečný.

Šorm tvrdí, že trestní oznámení je schopen doložit věcnými důkazy včetně magnetofonových nahrávek. Nic z toho však neupřesnil. "Je na služební cestě v Německu," řekla Právu pracovnice Bobycentra Zdena Hloužková.