Jeho spis obsahuje 94 vyšetřovaných krádeží a loupeží, kterých se měl dopouštět buď sám, nebo se staršími společníky. Ani jednou však nemohl být vzhledem ke svému věku potrestán.

Ostravští kriminalisté ho nyní zadrželi jen pět minut po poslední loupeži. A protože před několika týdny oslavil své 15. narozeniny, už ho mezi lidi nechtějí pustit. Nyní čeká ve vazební věznici, až soud rozhodne o jeho další budoucnosti.

"Po jeho zadržení se nám podařilo prokázat i dalších šest loupeží z nedávné doby. A tak byl poprvé v životě obviněn a nyní je ve vazbě," řekl zástupce ředitele ostravské policie Luděk Naivert.

Spoléhal na beztrestnost

Mladík se na šikmou plochu podle policie dostal již jako jedenáctiletý. "Následně byl umístěn do ústavu, kde ale dlouho nepobyl. Osmnáctkrát utekl, osmnáctkrát jsme po něm pátrali a vraceli ho zpět. Nic jiného jsme dělat nemohli," řekl Naivert.

Chlapec se podle policistů neštítil použít i hrubé násilí vůči bezbranným lidem. "Přepadával své vrstevníky, ale v mnoha případech i staré lidi ve věku kolem 60 a 70 let," řekl šéf ostravské kriminální policie Tomáš Landsfeld.

Dodal, že mladík až do svých patnáctých narozenin jednoznačně spoléhal na to, že nemůže být potrestán. Podobně se podle Landsfelda chová většina dalších dětských recidivistů. "Teď je konečně za mřížemi, ale otázka je, co s ním bude dál. Vždyť je to pořád ještě dítě," dodal Landsfeld.