„Zátah je zaměřen nejenom na padělané zboží, ale rovněž na drogy,“ uvedla mluvčí karlovarské krajské policie Zuzana Týřová. „Máme od soudu povolení k prohlídce zhruba stovky stánků a kamenných prodejen na tržnici,“ dokumentovala, jak je zásah rozsáhlý a že pokrývá v podstatě celou tržnici.

„Navíc jsme vůbec poprvé získali od soudu povolení k prohlídce celkem 19 neoznačených osobních vozidel stojících uprostřed tržnice,“ pokračovala policejní mluvčí.

Hned v první fázi zátahu policisté zadrželi dvanáct vietnamských trhovců, které nachytali při prodeji padělků, zejména pak cigaret a kávy. „Drogy jsme zatím neobjevili, ale psi vycvičení na jejich hledání několik míst, včetně neoznačených vozidel stojících na tržišti, již stačili označit. Nyní budou probíhat prohlídky všech označených míst,“ konstatovala Týřová.

Policisté zabavují padělky na tržnici Lipový Dvůr u Aše.

Policisté zabavují padělky na tržnici Lipový Dvůr u Aše.

FOTO: Rudolf Voleman, Právo

Auta nemají SPZ

„Povolení k prohlídce odstavených vozidel jsme získali díky dvouměsíční práci našich kriminalistů, ale i kolegů z Německa a svědků, kteří zdokumentovali, že vraky slouží jako skladiště nelegálního zboží,“ prozradil šéf karlovarské krajské hospodářské kriminálky Jiří Vopálenský.

Většina vozidel nemá státní poznávací značku, takže budou majitele identifikovat podle výrobního kódu auta. „Když bude vozidlo odhlášené, budeme se ptát na legální zboží posledního majitele,“ dodal Vopálenský.

Policejní zátah je tak rozsáhlý, že se protáhne přes noc do středy. Už nyní ale nalezli policisté nekolkované cigarety, oblečení s padělanými značkami nebo třeba viagru. Nelegální zboží našli v několika důmyslných skrýších, které byly objeveny povětšinou za falešnými zdmi stánků.

Policejní mluvčí nevylučuje, že po zátahu na tržnici Lipový Dvůr bude následovat další na jiné z mnoha západočeských tržnic.