„Řidič s nákladní soupravou projel dopravním značením až na staveniště, přičemž narazil do reklamní tabule firmy realizující opravu dálnice. Dělníci provádějící stavební práce v té době naštěstí pracovali pod mostem, takže nedošlo ke zranění žádného z nich. Dělníci si nejprve mysleli, že jim přivezl materiál na stavbu, když si ovšem po dvou hodinách všimli, že kamión má prasklé čelní sklo a vystupuje z něj řidič, který se nemůže udržet na nohou, zavolali policii,“ prohlásila policejní mluvčí Petra Vedrová.

Řidič vjel do uzavírky na dálnici D2

Místo, kde řidič ukončil svou dobrodružnou jízdu.

FOTO: Policie ČR

Opilý řidič bez vytáček přiznal, že má za sebou bujarou noc, při které notně popíjel alkohol. Za volant mnohatunového kolosu pak sedl asi dvě hodiny po půlnoci a ujel 400 kilometrů, jak policisté zjistili z digitální karty.

„Cestu si podle svých slov vůbec nepamatoval a jen shodou náhod se jeho opilecká jízda obešla bez následků na životech a ‚jen‘ se stotisícovou škodou na voze a poničeném dopravním značení. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz. Po vystřízlivění a dalších úkonech ho nyní čeká obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala mluvčí.