Záchranáři už od začátku přiznávali, že mají kontakt pouze s jedním mužem, o dalších čtyřech pohřešovaných nic nevědí. Večer Adamcová uvedla, že jsou zřejmě mrtví a záchranáři se k nim zatím nedostali.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Pražští hasiči na místě zasahují se speciálním vyprošťovacím týmem.

Pomáhá jim jeden ze zraněných dělníků, který byl ihned po pádu mostu odvezen do nemocnice. Jeho zranění byla lehká, tak se na místo vrátil a pomáhá záchranářům označit místa, kde se ve chvíli neštěstí nacházeli jeho kolegové.

Čtěte také
Ve Vilémově na Vysočině spadl most, čtyři lidé jsou nezvěstní
V případu zříceného mostu figuruje firma Bögl & Krýsl známá ze Studénky

Ze sutin se pozdě odpoledne podařilo vyprostit jednoho zraněného Slováka, který byl do pasu uvězněn v sutinách. Byl vrtulníkem přepraven do traumacentra nemocnice v Hradci Králové. "Byl převeden na umělou plicní ventilaci, jde o těžké poranění," uvedla ředitelka krajských záchranářů Vladislava Filová.

Dalšího muže, který nyní záchranářům pomáhá, zasáhly padající trosky. Zavalen ale nebyl, stačil utéct.

Most se v polovině rozlomil.

Most se v polovině rozlomil.

FOTO: Jana Pechová, Právo

Most ve Vilémově přes silnici  druhé třídy číslo 34 se opravoval, zhruba v půl třetí odpoledne se v polovině rozlomil. V té době na něm pracovalo šest lidí, tři Češi a tři Slováci.