Společně s nimi byl zadržen ještě muž z civilu, který hrál v případu zřejmě jen podružnou roli. Noc strávil trojlístek v cele předběžného zadržení a v průběhu pondělka byli postupně s želízky na rukou a v doprovodu ozbrojených příslušníků zásahové jednotky předvedeni k plzeňské státní zástupkyni.

"Obvinila jsem je z trestného činu krádeže. V případě, že jim před soudem trestnou činnost prokážeme, hrozí jim až osm let vězení," řekla žalobkyně Jaroslava Pašková s tím, že na oba dva policisty podala návrh na vyšetřovací vazbu.

Třetího muže propustila ze zadržení a bude ho stíhat na svobodě. O dalších podrobnostech kauzy nechtěla státní zástupkyně hovořit s tím, že by zveřejnění detailů mohlo narušit teprve se rozbíhající se vyšetřování.

Výlet do USA na nemocenské

Podle jiného zdroje se obvinění muži začátkem června vloupali do areálu tří firem obchodující se stavebním materiálem a příslušenstvím k bydlení v Klatovech. "Na zlodějskou výpravu se vydali v noci. Vypáčili zámky a zboží naložili do přistavených aut," upřesnil zdroj. Při domovních prohlídkách inspektoři část kořisti ještě našli. Zatím není jasné, zda pachatelé kradli na objednávku nebo s lupem obchodovali na vlastní triko.

Jeden ze zadržených policistů měl opletačky se zákonem už v minulosti. V březnu byl obviněn z trestného činu vyhýbání se služebnímu úkonu a výkonu vojenské služby.

Šlo o to, že svého zaměstnavatele vodil za nos, když předstíral nemoc a ve skutečnosti pobýval měsíc ve Spojených státech amerických. Spekulovalo se dokonce o tom, že jako vycvičený kixboxer vydělával peníze coby námezdní rváč při nelegálních zápasech, při kterých neexistují pravidla. U výslechu to ale popřel a tvrdil, že v Americe byl na soustředění se sportovním oddílem.