Ozbrojený muž přišel na urgentní příjem, kde si chtěl vzít život a dát tělo na orgány. To byla jeho pohnutka, se kterou přišel," uvedla Zinke. Muže se podle jejího popisu události ujal lékař, který "umí s tímto typem lidí pracovat", a uklidnil ho.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„V 9:53 jsme přijali oznámení, že na urgentním příjmu se pohybuje agresivní ozbrojená osoba, která ohrožuje ostatní přítomné,“ popsal Právu situaci mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Policistům ze zásahové jednotky, speciální pořádkové jednotky a pohotovostní motorizované jednotky se podařilo muže izolovat uvnitř objektu v pavilónu CH a pacifikovat jej taserem.

Zásah policie ve střešovické nemocnici

Zásah policie ve střešovické nemocnici

FOTO: pro Novinky Kateřina Severová

„Byla jsem na vyšetření v chirurgické ambulanci, od deseti hodin jsme nesměli vycházet přes hlavní vchod Emergency, v jedenáct hodin už to šlo. Všude byla spousta policistů, ale nikdo nám, včetně ochranky nemocnice, nechtěl nic říct,” popsala Právu jedna z pacientek.