Zprvu nic nenasvědčovalo tomu, že by těžba dřeva mohla mít tragické následky. Muži nejprve bez problému porazili první strom. „Při kácení druhého vzrostlého smrku však došlo k vážné nehodě,“ sdělila policejní mluvčí.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Zatímco mladší z mužů kácel motorovou pilou strom, měl ten starší kontrolovat, zda se na nedaleké cestě nenacházejí lidé. Po naříznutí se ovšem smrk zasekl o korunu sousedního stromu.

„Když strom společně rozhoupali, všimli si na lesní cestě dvou cyklistů – muže a ženy,“ uvedla dále policejní mluvčí. Přestože prý oba „dřevorubci“ začali na nic netušící cyklisty křičet, tragédii už nedokázali zabránit.

Případ převzala kriminálka

K 73letému muži byla okamžitě přivolána záchranná služba, která ho odvezla s vážnými zraněními do nemocnice. „Muž v pátek bohužel svým zraněním podlehl v nemocnici,“ řekla Burýšková.

Případ převzala kriminální policie, která zatím zjistila, že muži měli na těžbu odpovídající povolení. Případ bude vyšetřovat s podezřením na usmrcení z nedbalosti. „Trestní zákoník pamatuje na takové jednání trestem odnětí svobody až na několik let,“ dodala mluvčí.