"Na základě příkazu k vydání do výkonu trestu kriminalisté ve spolupráci s cizineckou policií dnes odpoledne na pražském letišti omezili na osobní svobodě muže, a to těsně po příletu, a následně ho eskortovali do výkonu trestu," uvedl bez bližších podrobností mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán.

Advokát Moltaše Martin Klimo řekl, že ve čtvrtek písemně informovali Městský soud v Brně o tom, že se v pátek vrátí zpět do Česka. "Posílali jsme to i z důvodu, že budeme žádat o podmínečné propuštění. Vydal se dobrovolně,“ zdůraznil Klimo. Podle advokáta mu zbývá zhruba pět měsíců do poloviny trestu. "Byl několik let ve vazbě," doplnil.

Česká policie v roce 2004 rozprášila gang, který vozil z Nizozemska extázi a kokain. Jediný z gangu, kdo nenastoupil do vězení, byl na čtyři roky odsouzený Moltaš. Městský soud v Brně na něj proto tehdy vydal evropský zatýkací rozkaz.

Moltaš byl později držen ve Švýcarsku ve vydávací vazbě, z které však byl před čtyřmi lety propuštěn. Jeho právníci tvrdili, že důvodem jeho propuštění byly hrubé chyby české justice. Ministerstvo spravedlnosti chyby odmítlo. Zatykač prý stáhlo na základě rozhodnutí soudu povolit Moltašovi odklad vězení kvůli zdravotnímu stavu.